Home

Kontrolka mazání oleje

Kontrolka oleje: Svítí & Bliká - Žlutá / Oranžová kontrolk

Červená kontrolka oleje. Červená kontrolka na palubních přístrojích značí jediné - vážné riziko poškození vozu, co nejdříve zastavte! Značí totiž nedostatečné mazání motoru obvykle díky právě nízké hladině oleje. Ideální je zavolat odtahovou službu nebo pokud to chcete risknout nechat vůz odpočinout a. Kontrolka mazání oleje. Od: dusan77 19.06.21 21:43 odpovědí: 9 změna: 21.06.21 20:21. Zdravím, mám dotaz - dnes se mi u Škoda Fabia 1.4 MPi 44kW, rozsvítila před startováním kontrolka mazání oleje - začala blikat a zvuk pípal. Po druhém pokusu už nic, auto před tím bylo normálně půl hodiny v provozu, během jízdy se nic. po výměně oleje bliká nebo svítí kontrolka mazání. Jasně, takže to bliká jen na volnoběžný otáčky a spíše až potom co je olej zahřátej,že? Jelikož ti to předtím nedělalo tak hledej problém v množství. Aprilky jsou na to taky háklivý, ono to sice něco v olejoznaku ukazuje ale to není vůbec přesný :D Fabia 1,4 Mpi, 60000km, r.v. 2000,po výměně motorového oleje a ujetí cca 50 km se mi v různých časových intervalech rozsvěcuje kontrolka mazání s akustickým signálem, někdy zhasne hned jindy drží déle, kontrolou otevření víčka dolévání oleje tento stříká takže tam tlak je může to být pouze čidlo.

Kontrolka mazání oleje - Poradte

Technika motocyklu - 2

Pro nás to znamená, že například klasická kontrolka zatažené parkovací brzdy, může spolu s tímto signalizovat i nedostatek brzdové kapaliny, obecnou závadu systému, anebo jen opotřebované destičky. Olejnička, tak jak ji známe my, je klasickým indikátorem mazání Kontrolka mazání signalizuje, že tlak oleje není dostatečný pro bezpečný chod motoru. Co je potřeba udělat: Hned jak se kontrolka rozsvítí, tak pokud možno neprodleně zastavte. Počkejte několik minut, dokud olej nesteče zpátky do nádržky, a potom změřte hladinu oleje

Motorové oleje : Autoservis Praha 5 Motol

po výměně oleje bliká nebo svítí kontrolka mazání

Se hned nečiljen je udivující,že ti bliká červená kontrolka mazání a tebe to nechá v klidu a necháš motor cvrkat hodinu... Každej běžnej smrtelník by motor hned chcípl a změřil tlak oleje.. Věc je to tvoje,to ti nikdo nevyvracíale není moc pěkná reklama do budoucna ____ Když jedu delší dobu rychle (cca 140+), začne slabě svítit kontrolka mazání. Nerozsvítí se úplně, jak při otočení klíčkem. Oleje je dost, spíš k horní rysce

Ford Focus Forum. Věříme, že zde najdete, co hledáte. Přejít na obsa Re: Po výměně oleje bliká kontrolka mazání Příspěvek od Sven » 03.11.2010 22:08 to je vcelku mozne kedze ma ten motor nabehane cca 280 000km,mna vcelku prekvapovalo ze cim menej oleja je v motore tym menej sa to stazuje a menej pipa, zacne to vzdy az po nejakej dobe, prepokladam kym sa zohreje olej... a vzdy presne pri 2000 ot.. Tak mam novej olej-vylilo se tak 3,7l(minule byla vana dole). Nalilo se celych 5l a kontrolka nesviti. Akorat mam asi kousek nad MAXimem co delal Kuba flexou. Predpokladam,ze kdyz mi nepribude nafta v oleji kvuli regeneraci,tak to az tak nevadi ne? Od X jsem hooodne daleko Kontrolka tlaku oleje svítí po zahřátí: možné příčiny. Když hovoříme o situaci, kdy se při zahřátí motoru rozsvítí kontrolka tlaku oleje, je třeba vzít v úvahu, že hlavní důvody jsou několik: nižší hladina mazání v motoru; motorový olej není vhodný pro motor; mazací kapalina ztratila své vlastnosti Zdravím. Koupil jsem Felicii LXi 1.3MPi, rv. 99, najeto cca 97tis. (doložené serviskou). Auto je v super stavu, ale hned druhý den od koupení mi začala blikat kontrolka mazání. Tak jsem dolil vodu do chladiče a olej byl tak na půlce. Na benzince měli jen polosyntetiku (10w40), takže olej je aktuá..

» WK 3.7 kontrolka mazání oleje Hodnocení tématu: 0 Hlasů - 0 Průměr; 1; 2; 3; 4; Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 85 kW r.v.2002. Re: Kontrolka mazání. Jen něco ke kontrolce mazání z návodu k obsluze : Bliká-li kontrolka za jízdy červeně a třikrát zazní zvukový signál,tlak oleje je příliš nízký. Svítí-li žlutě, hladina motorového oleje je příliš nízká (v závislosti na variantě modelu. Bmw 1 116i,r.v.2008- po delší cestě cca 60 km se rozsvítí kontrolka mazání červeně, oleje je tam na max, po krátkém zastavení zmizí a zase se rozsvítí po nějaké době,na krátkých jízdách to nic nedělá.Olej filtr i čidlo již vyměněno !Co s tím ? Normálně nechám pozhasínat kontrolky po otočení klíčku, potom nastartuju a kontrolka oleje mi tak na půl sekundy blikne. Mělo by to mít momentálně najeto 193 000 a olej byl měněný při 189 500 (Shell 10W-40) a je h otam asi 1mm pod horní rysku. Jinak motor olej nebere (za celou dobu co ji mám, se hladina ani nehla) a ani voda. Řešil jsem jednou podobnou věc na GIV 1,6/16V. Při rozjezdech se stávalo, že problikla kontrolka mazání. Nakonec jsem to vyřešil přechodem na olej 10W/40 (původně tam byl 0W/40) - od té doby se to nevyskytlo. Jenže u Tvého motoru není z hlediska viskozity moc výběr

v motoru vyvíjí dostate čný tlak mazaní oleje a je tak zabezpe čeno proud ění dostate čného množství oleje na mazací místa v motoru. P ři nedostate čném tlaku mazání se b ěhem jízdy rozsvítí kontrolka mazání se symbolem olejničky VDO čidlo pro měření tlaku oleje při použití ukazatele/budíku tlaku a kontrolky mazání. Tlak do 10BAR. 2vývody. Cena včetně DPH.-M10x1 tlak kont. 0,5BAR V-030009 1474,-Kč -M10x1 tlak kont.y 0,9BAR V-030017 2059,-Kč -M10x1 tlak kont. 2BAR V-030041 2059,-Kč -M12x1,5 tlak kont.y 0,5BAR V-030022 2059,-Kč -M12x1,5 tlak kont. 1,2BAR V-030019 2059,-Kč -M14x1,5 tlak kont. 0,5BAR V.

Minulý měsíc začala problikávat červená kontrolka mazání, až se za pár dnů pravidelně rozsvítila po cca 10-15. kilometrech. Oleje je v motoru dostatek, byla provedena i výměna, ale kontrolka se vždy rozsvítí. Barva oleje je spíš čirá a naopak nádobka na vodu je tmavá od oleje Nejprve kontrolka tlaku oleje není indikátorem hladiny oleje a jeho kvality. Účelem tohoto přístroje je stanovit tlak oleje nebo jeho nepřítomnost v centrální řadě systému mazání motoru. Ukazuje se, že kontrolka tlaku oleje se rozsvítí, pokud tlak systému klesl pod přípustnou hodnotu vyvíjí dostatečný tlak mazaní oleje a je tak zabezpečeno proudění dostatečného množství oleje na mazací místa v motoru. Při nedostatečném tlaku mazání se během jízdy rozsvítí kontrolka mazání se symbolem olejničky. Příčiny: malé množství oleje, špatné čidlo kontrolky, porucha čerpadla, ucpané mazací kanály

Kontrolka mazání - Motor 1

Kontrolky na palubní desce informují řidiče o aktuálním stavu vozidla. Jakmile se objeví problém, který zachytí některé z čidel vozu, kontrolka se rozsvítí. Kontrolky znázorňují problémy jednoduchými obrázky, aby byly platné a pochopitelné na mezinárodní úrovni, bez nutnosti znát jazyk výrobce auta V těchto podmínkách se filtr a systém naplní olejem během 5 vteřin. Do té doby bude kontrolka signalizovat nízký tlak oleje a mazání motoru není dostatečné. Obrázek 2. Schéma rozvodu oleje v motoru s filtrem ve vodorovné poloze. Filtry vyvinuté zvláště pro práci v této poloze jsou vybaveny vnitřním protivratným ventilem Příspěvek , 412472: Ahoj kluci, mam Audi 80 1.6 td a po zátěži, například když sjedu z dálnice, tak se mi při volnoběhu rozsvítí olejová kontrolka a zároveň palubní bzučák. Když přidam troch plynu, tak to ustane. Mam kámoše v Porsche a ten říkal, že by to mohl být příliš horký olej a jestli to při přidání zhasne tak to není závada Moje Astřička trochu oleje spapá, tak musím pravidelně kontrolovat stav na měrce.Asi dvakrát jsem na to nemyslel a poznal jsem to až když začaly cvakat hydroštely. A to na měrce nebyl olej vůbec vidět.Je možně,že mám špatné čidlo? U předchozi Astry F mi kontrolka svítila, když chyběl cca: 1,5litru

2. Dezintegrace přívodu palivového systému. Kontrolka může někdy blikat, pokud se vzduch dostane z nějakého důvodu do palivového systému, například pokud uzávěr plynu netěsní. 3. Pokles hladiny oleje. Pokud se objeví signál poruchy pouze při ohřevu motoru, může být netěsnost v jeho mazání Ahoj Mates,vlastním Seat Cordoba 1,4, benzin r. v. 1999 a také mi po výměně oleje svítí kontrolka mazání. Vyměnil jsem polosyntetiku za syntetiku, takže v oleji to asi nebude. Ve starém oleji jsem žádné špony nenašel. Kontrolka se rozsvítí se cca po ujetí 5km,kdy se motor zahřeje na provozní teplotu kontrolka mazání se rozsvítí při nízkém tlaku motorového oleje, ne při nízké hladině oleje. Spíš to vypadá na nějakou netěsnost v okruhu mazání. Píše HonaZ v tematu zdechnuti motoru. [upravil dne 2/4/12 18:49 od bart.lbc Podle mě má ta kontrolka svítit jak mile zapneš klíček do polohy on..Pokud z toho vyndal majitel žárovku tak asi věděl proč ale nejspíš motorka maže protože bez mazání by ti nevydržela ani pár minutek..Je možný že ti odešlo nějaké olejové čidlo a předchozí majitel to vyřešil bohužel takhle Jo v poloze on má svítit a po nastartování motoru má zhasnout a na.

Řádné promazávání součástek v motoru nezávisí jen na používaném oleji, ale i na jeho tlaku, který je tím, co samotné mazání řídí. Co ale dělat v případě, kdy se tlak nepohybuje v mezích normy, ale naopak je snížený anebo dokonce zvýšený? Co může být příčinou podobných problémů Dobrý den, po výměně oleje svítí kontrolka mazání+stop.cidlo tlaku funguje, nasávací koš ve vaně čistý, filtr novy, diagnostika nic neukazuje. Netusite proč? Upraveno 2. březen 2019 uživatelem Petr Šime kontrolka stavu oleje - mazání Accent98 Příspěvek od J4cker » pát čer 11, 2010 5:53 am Chtěl bych se zeptat na detail, jestli nevycházím z myslného předpokladu

Kontrolka oleje auto nejede - Poradte

Téma: Technika amp; Úpravy / Audi A4 / 1,9TDi AFN - 3x pípne, rozsvítí se kontrolka mazání (oleje) 1/1 Jste anonymní uživatel! Přihlásit se nebo Registrovat , Dnes je čtvrtek, 8 července 202 Re: Nemaže první 3 vteřiny. úte lis 03, 2009 12:18. Mildacerny99 píše: Dobrý den, prosím o radu. Po nastartování studeného motoru to trvá asi 3 vteriny nez zhasne kontrolka mazání, čím to může být? Olej je tam dle specifikace výrobce 5W-40 od značky Mobil měněn před 5000km. Olejový filtr je tam pouze vložka

Proč je důležité sledovat kvalitu výměny motorového oleje?

Svítící kontrolka mazání a olejové čerpadlo (nejen u Frontery A 2,3TD) Příspěvek. od kresta » stř pro 26, 2007 4:18 pm. Dobrej den mám problém s kontrolkou mazání dneska ráno začala problikávat a po pěti kilometrech svítila pořád olej jsem zkontrolova a budik mazání ukazuje blbosti mam froncka A 2,3 td 1994. Land Rover. Forum > Ostatní > problikavani mazani oleje - Fabia 1.4MPi. U Fabky rv 2001 s touto motorizaci zaclo sem tam problikavat kontrolka tlaku oleje... Vymenil jsem tlakove cidlo a dela to stale. Olej (Liqui-Moly) vcetne filtru (Man Filter) byl memeny pred cca 2 mesici, najeto tak 1500km na tom... Jedine me napadlo, jestli neni ucpany sluchatko na. Problem byl v tom ze byl zoxidovany kontakt od cidla. Takze vicistit a bylo po problemu. Ale asi se to nejak hada, protoze kdyz zapnu zapalovani tak po 10 sekundach zacne blikat kontrolka oleje a trikrat pipne ale kdyz nastartuju zhasne a mlci, takze to neresim. U tebe bych to videl na cidlo, popr se podivej na kontakty Před dvěma měsíci proběhla výměna oleje, včetně filtru a asi před týdnem mi za jízdy po dálnici začala problikávat kontrolka mazání při otáčkách nad 2000 ot/min. Dojel jsem domů a vozidlo odstavil. Po třech dnech jsem zkusil auto projet a problém se neprojevil. Podotýkám, že hladina oleje je v pořád.

Po nastartování motoru při denním svícení zůstává svítit kontrolka oleje. Pokud zapnu světla ručně vypínačem, kontrolka zhasne. Ale při denním svícení kontrolka svítí. Světla pracují takto: po zapnutí klíčku se rozsvítí obrysová světla a po nastartování motoru se po pár vteřinách rozsvítí potkávací . Kontrolka tlaku oleje. Příspěvek od ruphi » úte 21. říj 2014 19:37:23 Zdravím, první otázka Astra F, má se po otočení klíčkem předpokládám rozsvítit kontrolka mazání? U mý astry se bohužel nerozsvítí, mám doma ještě starou přistrojovku a na ní to taky nefunguje , ani po výměně žárovky, má někdo nějaký. Svitici kontrolka oleje Sledovat. 3 let, 12 měsíců Milada. Dobrý den, prosím Vás mám dotaz. Prasklo mi těsnění pod hlavou a po celkové opravě mi svítí kontrolka mazání. Měnilo se i tlakové cidlo mazani ale pořád to svítí. Rožne se to , zapíská, pak to zhasne a pak zase. Olej tam je FORUM-OBSAH ‹ Technika ‹ Mazání motoru, oleje a maziva; Změnit velikost textu; Verze pro tisk; Články; Gallery; FAQ; Přihlásit se; Kontrolka mazani. Pravidla fóra Zkuste využít funkci hledat před přidáním nového dotazu. V případě nového dotazu/příspěvku vždy na začátek uveďte přesný typ a ročník XJ, ke kterému.

Olej jsem menil jak na 1M toledu tak na Cordobe svepomoci, filtr jsem nezalival olejem (to delam jen u filtru paliva ze ho zaliju naftou) a nikdy mi teda kontrolka mazani nesvitila, ta se mi rozina jenom u Cordoby a dela to po cca 5000 tis km, kdy je treba dolit zbytek oleje co zustal ve flasce po vymene a pak to dela cca kolem 9000 tis. kdy uz. Prostě se mi objevila kontrolka baterie a mazání oleje a bum Naštěstí žádný velký provoz, bylo 9vecer a auto se mi podařilo zase nastartovat, kousek popojet (díky bohu že to šlo a já nemusela stát v křižovatce na STOPce) a zas chciplo Tak jsem hned volala do práce, že nedorazím a volala jsem příteli, jestli by. Vzhledem k rozsahu možných škod lze říci, že kontrolka mazání je ještě důležitější než kontrolka dobíjení. V možnostech řidiče je vlastně jen kontrola dostatečného množství oleje v motoru. Je-li oleje dostatek, bude nejspíš nutné nechat vozidlo odtáhnout do specializovaného servisu

KONTROLKA MAZÁNÍ OLEJE - Renault Club ČR / S

Problémy, před kterými varují kontrolky vašeho vozidla

zakoupeno Xsara Picasso 1,8/16V r.v. 2001.Při zapnutí zapalování se nerozsvítí kontrolka tlaku oleje. V citroenu mi řekli, že některé typy tuto kontrolku oleje nemají, že to řídí a vyhodnocuje počítač. Moc se mi to nezdá. Může mi někdo poradit kdo má stejné vozidlo zda je to pravda a kde je v opačném případě čidlo. Mam Fabii 1.4 MPI v kombiku, tu nejslabsi. Mam najeto cca. 130 tisic km a v patek mi to zacalo delat to, ze po cca 10 minutach jizdy se rozsviti kontrolka tlaku oleje, tak jsem zastavil a zjistil jsem, ze tam je relativne malo oleje, tak jsem tam dolil ten samy (Castrol TXT) a kontrolka sviti stale. Je divne, ze po nejake dobe octavia iii reset intervalu oleje a servisnÍ prohlÍdky vozu-----ahoj a vítej na nové..

Zdravím, mám Clio 1.2 R.V.1999 a po otočení klíčku mi svití všechny kontrolky jak mají, a po nastartování svítí výrazně STOP a lehce kontrolka mazání. Nemáte někdo zkušenosti s tímhle problémem? Děkuj Zajímalo by mě, a nevím, zda to tu Pandora někde zmiňuje, jak dlouho po výměně oleje trvá, než po spuštění motoru zhasne kontrolka mazání. V závislosti na motoru, viskozitě oleje a způsobu jeho výměny, to může trvat i dost dlouho - řekněme třeba i 7 sekund plus minus autobus, kdyby nám to Pandora sdělil Re: D24 mazání, po startu svítí kontrolka cca 5s. Svítila mi také déle kontrolka mazání motoru po startu, nejdéle asi 5s při nízkých teplotách a vychladlém motoru. Po výměně oleje a olejového filtru vše Ok, zhasíná hned. Typuji že byl problém v olejovém filtru, původní i nový Mann

Ahoj, prosím o radu a pomoc. Jsem amatér a koupil jsem si BMW E46 316i 1.8 85kw z druhé ruky. Vyměnil jsem vzduchový filtr to je jediný zásah co jsem do motoru udělal a od nějaké doby se mi po startu a cca (je to různé) 5km rozsvítí oranžová kontrolka mazání a nechce zhasnout! Zhasne až po vypnutí. Výměna oleje by měla být provedena vždy po několika tisících kilometrech, aby vaše auto bylo v co nejlepším provozním stavu, což prodlužuje životnost motoru. Servisní záznamy, které ukazují na pravidelné výměny olejů, může zvýšit hodnotu vašeho vozidla v případě prodeje

Svítí kontrolka motoru: Oranžová / žlutá (chyba) • Bliká

mám zas takový problém: sává se, že se mi čas-od času rozsvítí kontrolka mazání motoru, taková ta olejnička. Přitom na měrce je olej na horní rysce. Navíc bych řekl, že když kontrolka svítí, přestane (trochu) posilovat servořízení. V nádržce pro servo je kapaliny taky dost, vlastně je nalitá až po zátku Kontrola mazání motoru u půlitra. Zdravím všechny,nějak jsme s ED 250 zapomněli probrat to zlepšení kontroly mazání motoru anebo si na to již kvůli té dobré Pavlovo slivovici nepamatuji proto to dám sem,kdyby si to někdo chtěl na svůj stroj namontovat.Mazání je sice již ohrané téma ale proč si nenajít důvod se v tom zase hrabat.Již se několikrát stalo,že.

Motorové oleje dle viskozity: Hustota motorového oleje - právě čtete. Každá kapalina má své vlastnosti, podle kterých se měří. V případě motorového oleje - tedy maziva je to jeho vazkost. Pokud je nízká, mazivo je více tekuté a při zastavení auta hrozí, že na komponentech nezůstane žádný ochranný film, neboť olej. Mazání. Kontrolka se hlásí, když není tlak oleje dostatečný pro bezpečnou funkci motoru. Mazání zatím pracuje normálně a olej dolijte při příští zastávce u čerpací stanice. S podstavem maziva se vyvarujte jízdy na plný plyn a rychlých zatáček (snáze se odlije od sacího koše)

VW Polo 6N - blikání kontrolky mazání oleje

1. kontrolka mazání signalizuje dostatečný tlak a množství oleje v mazací soustavě motoru, jak její název sám napovídá. Pokud motor neběží, je tlak oleje malý a po nastartování chvíli trvá, než olejové čerpadlo dostane olej všude tam, kde je zapotřebí
  2. K tomuto chování můžeme pouze dodat, že pokud se Vám rozsvítí kontrolka mazání (kontrola tlaku oleje), tak je již pozdě a motor již trpí olejovou nedostatečností. S tím se již nedostatečně maže turbodmychadlo a další extrémně namáhané součásti motoru. Nakonec se spousta motoristů diví, že jim auto žere olej.
  3. Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy. Re: Mazání, čidlo tlaku oleje (kde) Příspěvek. od Zefek » ned čer 05, 2011 19:07. Po pravdě, jsem z toho trošku zmatený. Koukám do schémat a sice tam je čidlo tlaku oleje a vede do přístrojové desky, ale nemůžu se podívat, kde na tom motoru je. Pak je tam snímač hladiny oleje, ten má.

když se ti při ostrý jízdě rozsvítí kontrolka mazání, tak už nemá cenu reagovat, protože ti půlka motoru stejně odejde, naopak je dobrý reagovat, když vidíš, že ti de tlak oleje dolu, protože jinak tam máš budík jenom pro parád vcera po nastartovani zustala svitit kontrolka oleje ale musel jsem se dopravit domu. tak jsem opatrne jel a cca po 1km kontrolka zhasla. dnes rano jsem kontroloval olej a je ho tam dost (pres pulku) ale po nastartovani opet sviti kontrolka oleje a oleje. ja uz z maxika fak nemuzu (posledni dobu hodne trapi

Kontrolka olejničky: Co to znamená, když se rozsvítí? A co

Mazání motoru. Soustava mazání motoru musí zásobovat součásti motoru dostatečným množstvím mazacího oleje a přitom musí být zajištěn správný tlak oleje. Úkolem mazací soustavy je: mazání - snížení tření u pohybujících se částí motoru. chlazení - odvod tepla z částí motoru. ochrana před koroz Re: kontrolka mazání Příspěvek od benzín » 19 pro 2016 20:17 Supiš tak to v priebehu týždna pozriem ale určite to bude ono.. teraz som frajerku poprosil aby brnkala do pedála a počúval som a ide to z krytu rozvodov. 2010-08-21 20:17:18 zdravím,chci se zeptat při studeném motoru na volnoběžné otáčky kontrolka oleje nesvítí jen při provozní teplotě.Může třeba být tlak. čidlo špatné,nebo něco jiného?Díky za rady

Tlak motorového oleje: Jedna z nejdůležitějších kontrolek upozorňuje na nízký tlak oleje.Jelikož může tato skutečnost znamenat až nenávratné poškození motoru vašeho automobilu, po rozsvícení kontrolky ihned zastavte, vypněte motor a počkejte až olej steče zpět do olejové vany Re: Problíkává kontrolka mazání. Příspěvek. od Michal1a » 7.5.2011, sob 19:52. Kubas píše: kontrolkou oleje myslíš tu červenou kontrolku poruchy motoru nebo jen tu oranžovou (všeobecná na elektriku atd., tzv. tlustý vrtulník ) kontrolkou oleje mylím tu červenou kontrolku s olejničkou a kapkou oleje. Nahoru Yamaha T-Max 500 - mazání, výměna oleje. 19. 5. 2008 17:19. Zdravím Vás všechny! Přivezl jsem si vysněného mazílka a vyměnil si olej, nicméně mi po pár km začne blikat kontrolka mazání a to vždy 4x, pauza a opět 4x. Nevíte prosím někdo, jak to smazat? Byl jsem v origo servisu a tam mi bylo sděleno, že mi to smažou až. Pokud to bude 300 metrů, možná to auto zvládne, ale existuje určité riziko, že motor začne spalovat olej, který bude z rozbitého turba pronikat do sání. Pak už je trochu loterie, co se bude dít dál. Určitě ale zastavte a vypněte motor v případě, že se rozsvítí kontrolka mazání (červená olejnička) nebo začne vůz. Princip mazání dvoudobého motoru je velmi jednoduchý, tak jako dvoudobý motor sám. Tím okamžikem, kdy se promíchá benzín s patřičným množstvím oleje a naplní palivová nádrž, přestává řidiči starost o kontrolu mazání motoru. Odpadají olejové čističe, potrubí, čerpadlo a přirozeně také kontrolka mazání nebo.

Víte, co znamenají kontrolky v autě? - poradíme Vám

Re: sviti kontrolka oleje. romanjan : Hledal bych taky kolem olejového čerpadla, jak píše třeba Richard555. Nízký tlak oleje, kromě nedostatečného mazání motoru, taky způsobuje málo napnutý rozvodový řetěz. To jsou ty tvoje klepající ventily Tlak motorového oleje (mazání motoru) Zřejmě nejdůležitější kontrolka, kterou byste opravdu neměli ignorovat. Upozorňuje na příliš nízký tlak oleje, což může znamenat až nenávratné poškození motoru vašeho auta. Po rozsvícení kontrolky vždy zastavte, vypněte motor a po jeho vychladnutí zkontrolujte hladinu oleje Kontrolka mazání 17-08-2021, 23:51:11 Pak provrtám hlavu šroubu aby se tlak oleje dostal k čidlu. Nejhorší asi je sehnat tu matici. Nad čidlem jsem zatím moc nešpekuloval. Zajdu někam do mototechny a vyberu to nejmenší co budou mít . Zaznamenán Re: Problíkává kontrolka mazání (červená) Příspěvek od Petr147 » 9.5.2011, pon 09:30 presne, nejdriv bych vyloucil cidlo a jeho kontakty, pak bych zacal laborovat s ostatnima vecma, jako tlaky oleje a podobn

Kontrolka mazání oleje - volnoběh nemaže - Opel Astra G

Registrován: středa 16.září 2009 - 22:44 Příspěvky: 194 Pohlaví: Muž Auto: Leon 1.8 Ahoj všichni. Rozsvitila se mi kontrolka oleje. Olej jsem doplnil dle výrobce a svítí pořád. Olej byl na minimu a to byla před 1000 km výměna. A že by to teklo někde jsem si nevšiml. Díky za rady Jak vyměnit olejové čerpadlo - rada Začala mi poblikávata kontrolka mazání při nízkých otáčkách, výměna oleje nepomohla. Nemůžu nikde najít návod/radu, jak čerpadlo vyměnit a ani nevím, kde přesně je. Nemá někdo nějaké fotky nebo video? Všem díky za případnou pomoc. Rozsvitilo se my tlak oleje motor do dilny. Nyní asi měsíc zpět kontrolka mazání se již nerozsvítí. Vyměnil jsem po 8.000 km motorový olej s filtrem a vyměnil gumičky na tělěsu držáku filtru. A jev stále přetrvává. Proto jsem nechal vyměnit nové čidlo tlaku motorového oleje dle VIN a nic

Svítí červená kontrolka v autě? Olej, motor či světla

1. Kontrolky jsou vlastně jako semafor. Červené kontrolky znamenají: zastavte, nejeďte, vypněte motor. Nemusí nutně jít o konec vaší jízdy, jelikož někdy stačí dolít olej či brzdovou kapalinu. Oranžová nebo žlutá znamenají pozor. Tedy zatím můžete jet. Červená barva pak znamená okamžité zastavení
  2. Kontrolka tlaku oleja upozorňuje na pokles tlaku motorového oleja. Táto kontrolka sa totiž rozsvieti v prípade, ak tlak oleja v motore nedosahuje požadovanú úroveň. Ak je mazací systém v poriadku, kontrolka tlaku oleja sa rozsvieti po otočení kľúčika do druhej polohy, pričom nás informuje o tom, že v motore nie je tlak
  3. Blikající mazání motoru. Vložil/a daid2768, Ne, 16/01/2011 - 14:09. Prosím o radu, pri jízdě se občas rozbliká kontrolka mazání motoru a po chvíli opět zhasne. Nevíte někdo co s tím
  4. Poradil by někdo prosím s Golf IV 1,4 16V ; rok výroby 1999 ; 1,4 / 55 kW? Po nějaké době jízdy začne pravidelně blikat kontrolka mazání. Olej je nový, čistý a je ho jak má být, motor běží pravidelně a tiše
  5. ), poblikne kontrolka mazání. Objevuje se to občas. Kontrolovala jsem množství oleje, toho je tam dost a je dolitý čerstvý, jako vždy. Skútr má originál elektrickou olejovou pumpu Dellorto OEM 767469. Olejový filtr bych ráda vyměnila, ale nejde mi dohledat nikde jeho specifikace

Kontrolka mazání - ŠKODA-FORU

1. Kontrolka oleja fabia. Fabia - svítí kontrolka oleje, ale olej tam je ! Ale pokud se rozsvítí kontrolka tlaku mazání, tak jde každá legrace stranou. Může to být špatný kontakt, ale zároveň se může jednat o závadu s potenciálně fatálním koncem Tlak oleja
  2. Měl jsem jí totiž v servisu a cestou se mi rozsvítila kontrolka mazání ozval se divnej zvuk a motor se zastavil, tak si říkám jestli je tam dostatek oleje. zzzmrzlinar (Člen) 17.04.2019 10:08:34 Offlin
  3. RallyBazar & Speedpro shop - Plzeň vše pro automobilový sport a tuning; Anmelden ; Deutsch . Češtin
Kontrolka tlaku oleje, dojezd 0 km, aditiva

Reset blikajici kontrolky mazání - fiorino 1

1. kontrolka mazání. Přidané 20.06.2013 21:43. Příspěvků: 3134. Registrace: 05.03.08. jestli se nepletu, tak kontrolku ovládá tlakové čidlo, takže pokud je tam alespoň trocha oleje a čerpadlo nebere bzduch je tlak a kontrolka zhasne, prostě, neměří to množství. Koukni k čidlu na kontakt je zhruba pod olejovým filtrem
  2. Některé kontrolky jsou notoricky známé a vysvětlovat je nemá smysl, třeba žluté světlo docházejícího paliva . Mazání motoru zjednodušeně znamená oddělení od sebe dvou vzájemně působících třecích ploch. Oddělení se provádí pomocí motorového oleje, který se přivádí do míst mazání
  3. Jak vybrat správný motorový olej? I když se může zdát výběr toho správného oleje na první pohled složitý a některá značení olejů na nás můžou působit jako kódy tajných služeb, ve skutečnosti to zas tak moc složité není. 24.06.2015, naše téma. hodnocení článku: 4.0 z 5 ( 80%

Citroën Xsara • Zobrazit téma - Kontrolka mazání olej

1. Dobrý deň,mám Opel astra 1,4 16v rv 2004,no a posledne prešla servisom: olej,reťaz,sviečky a pod. Po odjazdení istých km mi zapne kontrolku oleja.Motor neprejavuje žiadne zvukové,ani jazdne vady. Rozmýšlal som,či to nemôže blbnúť snímač tlaku oleja. ďakujem za pomo
  2. Co dělat když si vzpomenete, že jste již dlouho neměnili olej, nebo když se vám rozsvítí kontrolka mazání na displeji vašeho auta? Uvažujeme o situaci, že nejezdíte pravidelně do servisu, kde se vám o doplňování technických kapalin starají, ale řešíte si správnou hladinu oleje průběžně sami
  3. Poblikává kontrolka mazání? Dodržujete intervaly výměn oleje podle počtu ujetých kilometrů, ale i jeho stáří? Interval výměn neurčuje výrobce oleje a jeho kvalita, ale výrobce vozu! telefon: 257 225 254 mobil: 603 453 722, 604 875 766
  4. nevíte někdo prosím proč se při delší jízdě rozsvěcuje kontrolka mazání i když je tam dost oleje,čidlo jsem vyměnil.Když je to studené tak to ma divný hvízdavý zvuk,ale jen někdy.Napadlo mě olejové čerpadlo,jestli tam je.Corsa C 1,0
Výměna oleje a olejového filtru - Transit 2,0 DI r

Dieselpower forum :: Zobrazit téma - bliká mazán

Prodá Yamaha TDM 850 3wd stk:1.9.2021 Led přední světla, v blinkrech led čipy jdou vidět i ve slunci dále centrální stojan , vyší plexy , zásuvka 12v , kontrolka mazání oleje , kontrolka paliva (rezerva) , ukazatel napětí baterky (dobíjení) , hodin

Výměna oleje – Corsa D 1,0 - www